İsrailli bakan Türkiye’yi şikayet etti

Terör devleti İsrail’in Ekonomi Bakanı Nir Barkat, İsrail ile ticareti tamamen kesme kararı sebebiyle Türkiye’yi, Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü’ne (OECD) şikayet etti.

İsrail Ekonomi Bakanı Nir Barkat.

Türkiye’nin ambargo kararını şikayet etti

Türkiye, İsrail ile tüm ticari ilişkileri, Gazze’ye insani yardım girişine izin verene dek durdurduğunu açıklamış ve ambargo uygulama kararı almıştı. Türkiye’yi OECD Başkanı Mathias Cormann’a şikayet eden Barkat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “Yahudi karşıtı bir diktatör” olmakla suçladı.

“Erdoğan Avrupa ekonomisine zarar veriyor”

Barkat, X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Kısa bir süre önce Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) Genel Sekreteri Mathias Cormann ile görüştüm. Ülkeler arasındaki deniz ticaretini tek taraflı olarak durdurma kararı nedeniyle Türkiye’yi Cormann’a şikayet ettim. Erdoğan, deniz ticareti yasalarını açıkça ihlal eden ve küresel arzın sürekliliğine zarar veren bir kararla tüm Avrupa’ya zarar veren Yahudi karşıtı bir diktatördür. Ülkeler arasındaki deniz ticaretinin durması, esas olarak Türkiye’deki fabrikalarından İsrail’e mal gönderemeyecek olan Avrupalı ​​şirketleri etkiliyor. Erdoğan’ın tüm Avrupa ekonomisine zarar veren skandal kararı nedeniyle OECD’nin Türkiye’ye karşı harekete geçmesini bekliyoruz. Avrupa, diktatör Erdoğan’a sınırlama getirmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x